Genialny Caeleb Dressel nie musi być następnym Michaelem Phelpsem

Młody amerykański lekkoatleta, świeżo po rekordowo wiązania siedem złotych Worlds, może być w stanie stać się twarz pływanie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Caeleb Dressel wiedział, że porównania były nieuniknione. 20-letni student University of Florida miał ledwo toweled się po zdobyciu jego siódmy złoty medal w zeszłym tygodniu świata aquatics Mistrzostwa gdy się znalazł oddanych jako spadkobierca Michael Phelps jako twarz pływanie w Stanach Zjednoczonych i, potencjalnie, świecie.

Nie tylko amerykański sprinter stał się pierwszym pływak do wygrania siedmiu złotych medali jeden światów, ponieważ Phelps w 2007, Dressel połączone Phelps i Mark Spitz jako tylko pływaków do wygrania siedmiu tytułów wszelkie długi kurs międzynarodowych mistrzostwach.

Zapomnij na chwilę, że Phelps ani Spitz miał luksus mieszane przekaźniki (dwa medale Dressel’s w Budapeszcie wszedł w mieszanych). To była gwiazda kolej o sport, drugim co do wielkości konkurencji po Igrzyskach Olimpijskich. W jeden skandaliczne 98 minut span w sobotę, Dressel stał się pierwszym pływak kiedykolwiek zdobycie trzech złotych w ciągu jednej nocy, robi 50 m stylem dowolnym – 100 m stylem motylkowym Dwuosobowy i pomoc USA do zwycięstwa w mieszanych 4 x 100 m stylem dowolnym przekaźnik. Pływał z uderzającą spójność i ustawić garść American records, został nazwany mężczyzna pływak z meet.

Rzadko teraz udało mu się zrobić nagłówki w sporcie, w Stanach Zjednoczonych, przesuwa igłę w latach nieolimpijskich. Wszystko to zachęca porównań do najbardziej urządzone Olympian wszech czasów.

Ten rzecz jest, Dressel nie musi być dalej Phelps, nie po pływanie USA znalazł już go z jednym Kathleen Genevieve Ledecky . Ale przy braku America’s najbardziej znane nazwy z pokładu basen w zeszłym tygodniu na Węgrzech – wśród nich Phelps (na emeryturze), Ryan Lochte (zawieszone) i Missy Franklin (ranny)-podkreślił przejściowego charakteru amerykańskiego obozu z Igrzysk Olimpijskich w Tokio trzy lata od.

Dressel już znane w kręgach pływanie lat, smashing rekordy grupy wiekowej w maleńkich północno-wschodniej Florydzie miasto z Green Cove Springs jako junior, kwalifikujących się do Olympic trials przed jego 16 urodziny i porównań do słynnego sprinterzy Matt Biondi i Tom Jager. Jeszcze przed przełomem w ubiegłym tygodniu na Węgrzech wygrał on już parę złotych medali olimpijskich i sześć poszczególnych tytułów NCAA University of Florida.

Phelps od siedmiu gold wydajność na MŚ 2007 służył jako preludium do jego epokowe showcase Igrzysk Olimpijskich w Pekinie , to naturalne, zastanawiam się, jeśli Dressel mogłoby zagrozić rekord wszech czasów ośmiu. Odpowiedź: raczej nie. Dwa wyścigi na jego harmonogram Budapeszt – 50m stylem motylkowym i mieszane 400m stylem – nie są w programie igrzysk olimpijskich. Oznacza to, że będzie musiał dodać nowe zdarzenia do swojego harmonogramu czasu.

Jedną z możliwości jest 200m stylem dowolnym, który mógłby zarobić mu medal strzałów w przekaźnik wolna 4x200m (jeśli kończy szósty lub lepiej w badaniach amerykańskich) lub indywidualnie (jeśli kończy pierwszy lub drugi). To nie ma pewności, z uwagi na konkurencję. Phelps, dodane przez porównanie tylko motyla noga z 400m St. zmiennym między światami i Igrzysk Olimpijskich.

Ale a on może brak Phelps wszechstronność, specjalność Dressel’s w sprintach krótsze, bardziej ekscytujące jest zobowiązany do niego tłumie Pleaser. Że mógł być rywal złoty medal w kilku wydarzeń i w ten sposób nagłówek kilka nocy w prime time, będzie bez wątpienia przywiązać go do USA praw posiadacza NBC jak one handpick sportowców do ich twarze gry. On wygląda zbyt strony: smukły 6 stóp 1 cal, 185 lb postać z tatuażami bald eagle i amerykańską flagę na jego ramię i z powrotem, hołd dla swojego ulubionych werset Biblii .

A ponieważ sprinterzy zazwyczaj nie bij ich liczb pierwszych aż do połowy lat 20, jest możliwe, jest on tylko pokazano przebłyski jego pełnego potencjału. Dressel Sobota przyznał, że on jest jeszcze przyzwyczaić do międzynarodowej pływanie, gdzie 50m długości basen podkopuje jego najbardziej oczywistą różnica maker: wybuchowe flipturns, który stał się jego wizytówką na Florydzie, gdzie zdobył połączone pięć tytułów NCAA w 50m i freestyle’owe nagrania 100m w 25-metrowym basenem.

Powiedział, że dla wszystkich Dressel dokonał się przez 20, należałoby przypomnieć, Phelps zdobył osiem 13 olimpijski, mistrzostw świata i pięć medali Pan-Pacific przez tym samym wieku, w tym 19 złotych. Mierzenie jako następny Michael Phelps jest jałową: nie mniej głupców na posyłki niż wyścig pomiędzy człowiekiem i rekina. Do kąpieli USA, tylko będąc pierwszym Caeleb Dressel będzie więcej niż wystarczająco.